„Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. informuje, że z dniem 23.07.2018r. można kupować bilety autobusowe za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikacja mPay zapewnia szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej, które można kupować każdym miejscu i o każdej porze dnia. Dokonując płatności telefonem nie trzeba stać kolejkach, posiadać gotówki czy szukać otwartego kiosku. W aplikacji mPay pasażerowie znajdą wszystkie aktualnie obowiązujące bilety „Komunikacji Autobusowej” Sp. z o.o., w tym także miesięczne oraz na linię nr 10 do Międzyzdrojów.

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Świnoujście. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. W przypadku zakupu biletu miesięcznego potrzebne jest również wpisanie swojego imienia i nazwiska. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta Bankowego pasażera.

Dla użytkowników aplikacji mPay jest możliwość opłacenia telefonem postoju autobusów na parkingu przy ulicy Dworcowej w Świnoujściu. W tym celu wystarczy dotknąć kafelka „Parking” i wybrać jedną z dostępnych metod parkowania: bez limitu, na czas lub na kwotę. Decydując się na pierwszy sposób, kierowca nie musi z góry przewidywać, jak długo będzie załatwiał swoje sprawy i płaci tylko za faktyczny czas postoju. Wystarczy, że wysiadając z auta rozpocznie naliczanie opłaty przyciskiem start, a po powrocie zatrzyma je dotykając przycisku stop.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.