„Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w Świnoujściu chciałaby poinformować, że od dnia 12.11.2015r. do 14.11.2015r. po ulicach naszego miasta będzie kursował autobus marki MAN LION CITY HYBRID z hybrydowym niekonwencjonalnym układem napędowym.

 

„Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. w Świnoujściu chciałaby poinformować, że od dnia 12.11.2015r. do 14.11.2015r. po ulicach naszego miasta będzie kursował autobus marki MAN LION CITY HYBRID z hybrydowym niekonwencjonalnym układem napędowym. Jego obecność w Świnoujściu jest wynikiem prowadzonych od roku przez Dyrekcję Spółki rozmów i ustaleń z przedstawicielami Producenta autobusu firmy MAN. Efektem tych rozmów są 3-dniowe testy terenowe nowoczesnego niskoemisyjnego autobusu hybrydowego na miejskich liniach autobusowych. Technologia hybrydowa do optymalne rozwiązanie dla komunikacji miejskiej wnoszące ogromny wkład w ochronę środowiska. Napęd hybrydowy doskonale spisuje się w pojazdach zmuszonych do nieustannego zatrzymywania się i ruszania i dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla autobusów miejskich poruszających się w intensywnym ruchu drogowym. To wyjątkowo korzystne rozwiązanie dla środowiska miejskiego, które powoduje, że pasażerowie, przechodnie i inni użytkownicy drogi są w dużo mniejszym stopniu narażeni na hałas i emisję spalin. Ogromną zaletą technologii hybrydowej jest oszczędność zużycia paliwa o ok. 25 - 30 procent w porównaniu z autobusem z klasycznym napędem Diesla i redukcja emisji spalin o ok. 40 - 50 procent oraz dodatkowo wykorzystanie napędu elektrycznego w ruchu miejskim. Autobus testowy w dniu dzisiejszym wg rozkładu jazdy będzie obsługiwał linię nr 10 w relacji Świnoujście - Międzyzdroje - Świnoujście w godzinach od 14.00 do 20.00.Natomiast w piątek i sobotę autobus hybrydowy będzie obsługiwał podróżnych na linii nr 2 w godzinach od 05.00 do 12.00(piątek) i od 08.00 do 16.00(sobota) oczywiście wg aktualnie obowiązujących rozkładów jazdy.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do skorzystania z przejazdu nowoczesnym autobusem marki MAN i sprawdzenia od strony pasażera nie tylko jego walorów estetycznych, ale także możliwości trakcyjnych.